„Dzień języków”

„Dzień języków”

„Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu.” Edmund De Waal Z okazji Europejskiego Dnia Języków nauczyciele j. angielskiego i niemieckiego z naszej szkoły, przy wsparciu uczniów zorganizowali konkursy ukazujące kultury różnych krajów europejskich.
Na konkurs wymagający przebrania się za najbardziej znane postacie z poszczególnych krajów przybyli m.in. Angela Merkel, Brigitte Bardot, Monica Bellucci, Gerard Pique, Sophia Lauren, a nawet Albus Dumbledore, Allastair Moody, Bellatrix Lestrange wraz z całą załogą Winx. Z nieco włoskim temperamentem zjawił się także Francuz Pierre z chrupiącą bagietką podobno własnego wypieku, ale łudząco przypominała tę z pobliskiego dyskontu Zadaniem klas pierwszych i drugich było stworzenie plakatów ukazujących najbardziej charakterystyczne elementy wybranych krajów. Poprzeczka została postawiona wysoko bo prace były kreatywne i inspirujące do poznawania nowych kultur i tradycji.
Ostatnim punktem dzisiejszego dnia były nagrania do szkolnej wersji programu Matura to bzdura gdzie wyzwaniem było prawidłowe odczytanie łamańców językowych po polsku, angielsku lub niemiecku. Efekty obejrzycie już wkrótce Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom za tworzenie niepowtarzalnej atmosfery w Technikum nr 3 Rodzicom z kolei po raz kolejny dziękujemy za słodkie
upominki ufundowane przez Radę Rodziców.