Walentynki w Tech3Chojnice.

Walentynki w Tech3Chojnice.

Walentynki, święto zakochanych obchodzone 14 lutego, pochodzi od św. Walentego, który już w 1496 r. został ogłoszony patronem zakochanych przez papieża Aleksandra VI.
Samorząd Uczniowski działający przy Technikum nr 3 w Chojnicach przygotował na ten dzień kilka niespodzianek dla uczniów całej społeczności szkolnej.
„Walentynkowa skrzynka” – wcześniej przygotowane i wrzucone do skrzynki walentynkowej kartki zostały dostarczone adresatom na 2h lekcyjnej. Kilkanaście kartek wykonali uczniowie własnoręcznie drukując przygotowane wzory i wycinając elementy na ploterze tnącym.
„Ustrzel fotkę” – w pracowni drukowania graficznego uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcia w okolicznościowych walentynkowych ramkach. Uczenice z klasy 4 technik fotografi i multimediów robiły zdjęcia doskonaląc swój warsztat pracy a uczniowie z klasy 2 technika grafiki i poligrafii cyfrowej drukowali zdjęcia w okolicznościowach ramkach, wcześniej zaprojektowanych w programie graficznym Photoshop.
„Randka w ciemno” – chętni uczniowie spotkali się w dwóch turach na spotkaniach zainicjowanych przez osoby trzecie (SU). W celu bliższego poznania uczestnicy odpowiadali na zadawane pytania przez człoków SU. Uczestnicy odpowiadali emocjonalnie a publiczność reagowała subtelnie gromkimi brawami.
Cały ten dzień w Tech3Chojnice upłynął w serdecznej i miłej atmosferze.