Fotografia kryminalistyczna

Fotografia kryminalistyczna

Fototechnik = sesje ślubne, niemowlęce, fotografia reklamowa
…. a może by tak spróbować swoich sił w fotografii kryminalistycznej? Zawsze staramy się pokazywać szerokie spektrum zawodów, w których kształcimy, dlatego dziś wybraliśmy się z wizytą do zaprzyjaźnionej Szkoły Policji w Pile.
Mogliśmy zobaczyć sale szkoleniowe, w których aranżowane są sceny przestępstw oraz poobserwować szkolących się policjantów przy szukaniu dowodów zbrodni. Wykładowca opowiadający nam o tajnikach pracy policjanta pionu kryminalnego zaznaczał, że fotografia kryminalistyczna może wydawać się niepozorna, jednak dobrze wykonana, często stanowi fundament dla udowodnienia winy sprawcy.
Składamy serdeczne podziękowania pani Komendant Szkoły – insp. Beacie Różniak- Krzeszewskiej oraz panu Naczelnikowi Wydziału Prezydialnego – mł. insp. Leszkowi Koźmińskiemu za ciepłe przyjęcie i zapoznanie z funkcjonowaniem szkoły. Dziękujemy także panu Wojciechowi Misiowi. Niewielu z Was pewnie wie, że pan Wojciech Miś, który uczy fotograficznych przedmiotów zawodowych w Technikum nr 3, jest także emerytowanym wykładowcą Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile i dzisiejsza wycieczka była możliwa m. in. dzięki Niemu.
Podziękowania kierujemy także do opiekunów wycieczki: p. Izabeli Kowalskiej, p. C. Zielinskiej- Lorek i p. T. Werry.
…No i najlepsze na koniec – dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas w doborowym towarzystwie! Z Wami nawet na koniec świata